365 Cıvıl Cıvıl Etkinlik

Elif küçüklüğünden beri masasında bir şeyler yapmayı, kağıtları kesmeyi, bir şeyler hazırlamayı ve üretmeyi seviyor. Buna benim katkım sadece kaynak temini ile sınırlı diyebilirim. Kerem doğmadan önceki süreçte bakliyatlardan bir şeyler yapar, ruloların şekillerinden yeni bir şeyler üretmeye çalışırdık. Ancak bu durum zamanla azaldı. Bunda Elifin 15 aylık olduğundan beri yaz-kış kreşe gitmesinin ve etkinliklere epey doymasının da payı var. Evde ayrıca bir şeyler yapmaktansa beraber kitap okumak ya da yürüyüş, scooter vb daha cazip geliyordu. Ancak korona döneminde evde yapılacak aktiviteler bizim açımızdan da sınırlanınca 365 Cıvıl Cıvıl Etkinlik kitabı imdadımıza yetişti.

İçinde Neler Var?

Pinterest gibi birçok kaynakta da bu tarz etkinlik önerilerini rahatlıkla bulabiliyorsunuz ancak ben bu tip kaynaklarda biraz kayboluyorum. Bir şeylerin dijitalde yer almasındansa bir çocuğun önünde dokunup elleyebileceği ve kendi imkanlarıyla rahatlıkla ulaşabileceği mesafede toplu bir kaynağın olması bana daha anlamlı geliyor.

blank

Yazarın farklı türlerde yayımlanmış çocuk edebiyatı eserleri var. Fiona Watt oldukça tanınmış ve sevilen bir isim. Etkinlik kitaplarında da adı çokça geçiyor ve çocuklar bu etkinlikleri keyifle yapıyor.

blank

Etkinlik kitaplarından blogda tek tek bahsedecek zamanım olmadı ama son hazırladığım listeye bakacak olursanız, kurgu dışı edebiyat kategorisinde bir dolu kitaba rastlayabilirsiniz.

Bu alanda sizin faydalandığınız kaynaklar var mı? Çocuğunuzla hangi aktiviteleri yapmak size keyif veriyor?

365 Cıvıl Cıvıl Etkinlik
Yazan: Fiona Watt
Timaş Çocuk,128 sayfa

 

lokumcocuk

0 Yorum

Yorum gözükmüyor

Şu anda yorum yok, bu yazı için ilk yorumu sen yapabilirsin!

Yorum yapabilirsin

<