İlk Kitabım Serisi

Epeydir bebeklik dönemi kitaplarına ekleme yapamamıştım. Çocukların büyümesiyle beraber 0-2 yaş çocuk kitaplarından biraz uzaklaşmış olsak da çevremizde bu yaş grubunda yer alan minikler olduğundan ben yine de yeni çıkanlarda neler var takip etmeye çalışıyorum.

Masalperest Yayınları‘nın “İlk Kitabım” serisinden çıkan beş kitabın da kalın karton yapısı ve bebeklerin ellerinde tutmalarına hatta dişlerini kaşımalarında yardımcı olacak dokusunu çok sevdim.

İlk Kitabım Serisi

İlk kitapta Meyveler, ikinci kitapta Sayılar, üçüncü kitapta Şekiller, dördüncü kitapta Duygular ve beşinci kitapta da Kıyafetler tek tek anlatılıyor ve görsellerde gerçek çizimler /fotoğraflar yer alıyor.

Seri haldeki bu kitapları ben genelde farklı yerlere koyuyordum. Biri mutlaka çantamda bir tanesi mama sandalyesine yakın bir yerde diğeri koltukta vb gibi. Asıl önemli olan bebeklerin her an ulaşabileceği yerlerde kitaplar bulabilmeleri.

0-2 yaş çocuk kitapları ile ilgili bir liste hazırlamıştık, oradan da daha detaylı kitaplara ulaşabilirsiniz. Blogun Bebeklik kategorisinde de Elif ve Kerem bebekken okuduklarımızdan örnekler var.

blank

 

lokumcocuk

Benzer yazılar

Oyun Bahçesi
Bebeklik

Oyun Bahçesi

30 Mayıs 2018

Burun Giysisi
Doğa

Burun Giysisi

22 Kasım 2018

0 Yorum

Yorum gözükmüyor

Şu anda yorum yok, bu yazı için ilk yorumu sen yapabilirsin!

Yorum yapabilirsin

<