Merhaba

Merhaba!

Bu, aslında kaçıncı “Merhaba” deyişim oldu, sayısını unuttum. Uzun zamandır okuduğum çocuk kitapları hakkında farklı web adreslerinde yorum yazıları yazıyorum. Şimdi hepsini bir araya topladım ve çerçeveyi biraz daha genişletip kenarına süslemeler ekledim.

Bu yazı hem biraz tanışma yazısı olsun hem de sitede neler bulabilirsiniz, onları özetlemek niyetindeyim. Hakkımda kısmından kısaca “Ben kimim?” sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Her şey minik kaşıntılarla başladı ve bu kaşınmalar beni bu siteye kadar taşıdı.

Lokum Çocuk Kütüphanesi’nin en önemli özelliği, çocuk kitaplarını Yaş / Tür / Konu olarak farklı kategorilere ayrılmış şekilde rahatlıkla bulabilecek olmanız. Bir de Yaşsız kategorisi var ki, ah işte o en sevdiğim. Orada kendinize iyi gelecek, sizi sarıp sarmalayacak pek tatlı kitaplar hakkında yazılara ulaşacaksınız.

Yetişkin bölümünde ise sevdiğim kitaplardan ve arada da ebeveyn kitaplarından yorum yazıları okuyacaksınız.

Listeler olmazsa olmaz elbette! Kitapları okurken bazen “Acaba bu konuda yazılmış hangi kitaplar var veya çocuk kitaplarında şu konu nasıl işlenmiş?” dediğiniz sorular için güncellenen listelere göz atabilirsiniz.

“Bu kitabın yazılma süreci nasılmış?” diye aklıma takılan yerleri paylaştığım yazar/çizer/editörlerle söyleştiğim kısımları ise Söyleşiler bölümüne ekliyorum.

Kütüphanedeki yeni kısımların başında da Konuk Yazar bölümü yer alıyor. Kitaplar hakkında benim yazmadığım ama kütüphaneme konuk olarak gelmek isteyen arkadaşlarımın samimi yazılarını bu bölümde bulabilirsiniz.

Kulağa en tatlı gelen yerlerden biri de Mantar Pano. Bu bölümün içerisine genel yazılar, kitaplar hakkında minik sohbetler, aldığım notlar vb. çok çeşitli yazılar ekleyeceğim. Onlardan birini şu an okuyorsunuz hatta!

Belirli aralıklarla Hediye Kitap çekilişi yaptığımı da hatırlatmış olayım.

Yeni yazılar posta kutunuza gelsin ve siz onları hemen okuyun isterseniz siteye üye olmanız yeterli.

Sosyal medya hesaplarımdan da paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.

Kitaplar hakkında soru sormak isterseniz İletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Kızım Elifle yaptığımız Podcast Yayınları da ilginizi çekebilir.

Hoş geldiniz,

Esra.

Lokum Çocuk Kütüphanesi instagram hesabını aktif olarak kullanıyorum.

lokumcocuk

2 Yorum

 1. Avatar
  Ozgun Aralık 27, 2018

  Sana da merhaba Esra. Keyifle okunacak yazilarini,yorumlarini,degerlendirmelerini bekliyorum? Van dan sevgiler.

  Cevapla
  • Avatar
   lokumcocuk Aralık 28, 2018

   Sinem çok teşekkürler, bizden de sevgiler 🙂

   Cevapla

Yorum yapabilirsin

<