Lokum’un Okuma Challenge’ı

Saatler yeni yıla girdiğimizi gösterdiğinde fark ettim ki, bu sene herhangi bir hedef listem yok. Genelde çok kalın çerçeveli olmasa da bir şeyler yazarım. Şimdiye kadar o yazıları bulabilmişliğim veya geriye dönüp neyi ne kadar yapmışım diye bakmışlığım yok. O sebepten belki bu sene “akışına” bıraktım. Derken salondaki kitaplık ve “Bu sene bu kitabı okuyacağım” dediğim kitaplarla göz göze gelince, kendime bir “meydan okuma” yapayım dedim. Aklımda da her ay için 1 madde ve bunu hem yetişkin hem de okul çağı / gençlik kategorisine uydurup en azından bu şekilde elimdeki kitapları okumak için fırsat yaratmak vardı. Maddelerin sıralı olması beni sıkacaktı biliyorum, o yüzden doğum günüm olduğu için bana özel gelen “17” sayısında karar kıldım. “Acaba başkaları da katılmak ister mi?” diye aklıma geldi ve 17 maddelik bir “meydan okuma” listesi hazırladım.

Bu challenge’ın en önemli özelliği kategorileri hem yetişkin hem de çocuk/gençlik edebiyatına uyarlayabilmek olacak. Aklımda listeye uyan kitaplar var, hemen başlasam mı diyorum.

Siz de katılmak isterseniz sosyal medya hesaplarınızda #lckokumachallenge etiketini kullanabilirsiniz. 2019’da beraber kitaplar okumuş oluruz, pek hoş değil mi?

Önemli Not: Çıktı almak isteyenler için görselin pdf halini e-posta olarak gönderebilirim. Yorum olarak yazmanız yeterli.

Özel Teşekkür: Görseli Emel Tüfekçioğlu Ata hazırlamıştır.

lokumcocuk

7 Yorum

 1. Avatar
  gulinnozz Ocak 23, 2019

  Katilmak istiyor ama listeliyemiyorum kitaplarimi ?

  Cevapla
  • Avatar
   lokumcocuk Ocak 31, 2019

   Neden ki? Birebir listeye uyman gerekmiyor, öyle biraz esnetebilirsin…

   Cevapla

Yorum yapabilirsin

<