Yogayı Seviyorum!

Bu kitabı yaklaşık 1 sene önce kitapçıda görmüş, incelemiş ve çok sevmiştim. Kitabı aldım ve bir süre sonra okumaya / uygulamaya başladık. Ancak bir şeyler bize yetmez olunca araştırdık ve ben yogaya başladım. Bu öyle yazdığım kadar kolay olmadı.

Doğumun üzerinden çok kısa bir süre geçmişti ve ben grup derslerine katılamayınca özel ders almıştım. Bir süre sonra grup derslere geçtim ve ardından Elif için de grup dersleri araştırmaya başladık. Ancak hemen öğrendik ki ebeveynler çocuklarını yogaya çok düzenli bir şekilde götürmediklerinden grup dersleri pek randımanlı gitmiyor. Bizde yogayı eve getirdik hem de çok tatlı bir Tugba Hoca ile.

Yogayı Seviyorum!

Yogayı Seviyorum! çocuklar için çok güzel bir yoga ile tanışma kitabı. İçerisindeki görselleri Sevgili Rukiye Ulusan (çizimlerinin hayranıyım) öyle güzel çizmiş ki, hikayeden de bağımsız olarak sadece çizimlerle de ilerleyebilirsiniz. Ezgi Berk (aynı zamanda çocuk yogası eğitmeni) yogadaki temel asanaları hikayeleştirerek anlatmış.

blank
blank
Elifle ikimizin en çok sevdiği şey, AĞAÇ olmak.

Bu kitabı sadece yogaya ilgi duyan veya duyması istenen çocuklara okumak, kitabın gücünü biraz da hafifletmek anlamına gelir. Şöyle ki, hareketlere bağlı kalmadan çocuğunuzda ve sizde “an”da kalma, “mindfullness” (tam karşılığı mı bilmiyorum- bilinçli farkındalık) egzersizleri yapmak için de birebir.
Elifin en sevdiğini de sona sakladım:

blank

“Yogayı Seviyorum!”, evde “Ben neyim şimdi bil bakalım!” diye gezen küçük bir kuzu için “kendini tanıma / anlama / fark etme” yolunda önemli bir adım kitap. İçerisinden çıkan “Güneşe Selam” posteriyle de odada veya koridorda karşılaşmak hoşunuza gidebilir.

 *Lokum Çocuk Kütüphanesi instagram hesabındaki başka pek çok kitap da ilginizi çekebilir.
4 yaş ve üzeri kitaplara buradan ulaşabilirsiniz.

Yogayı Seviyorum!
Yazan: Ezgi Berk
Resimleyen: Rukiye Ulusan
ABM Yayıncılık, 2017, 4+

lokumcocuk

0 Yorum

Yorum gözükmüyor

Şu anda yorum yok, bu yazı için ilk yorumu sen yapabilirsin!

Yorum yapabilirsin

<