Bayan Kaz ve Çikolatalı Pasta / Bayan Kaz Bale Yapıyor

Bayan Kaz ve onun meşhur çikolatalı pastası ile tanışalı epey oldu. Elif henüz bebekken (şimdi kocaman çocuk, 26 aylık 🙂 gündüzleri uyuduğu 30-40 dakikalık o altın “anne saati” zamanlarında ya kitap okurdum ya da çizim yapmaya çalışırdım. Bazı günler 30+30 uyuduğu olurdu, slingde bile uyusa sorun değil ben yine çalışma masama otururdum. Kalemler o kadar cazip gelirdi ki, o günlerde Bayan Kaz ve çikolatalı pastasını çizmiştim. Bu kitaba ne zaman baksam aklıma o günler geliyor.
Bayan Kaz bir gün çikolatalı bir pasta yapar, üzerine mum koymak için salona gittiğindeyse pasta ortadan kaybolmuştur! Eyvah! Ya da vaaak vak vak vaaak!
blank

Çikolatalı pastanın peşine Bayan Kaz ile düştüğümüzde çeşitli hayvanlarla tanışırız ve hırsızın ayak izinin kime uyabileceğini tahmin etmeye çalışırız. Bir fil için fazla küçük bir fare içinse fazla büyük bu ayak izinin sahibi sizce kim olabilir?

blank
Bayan Kaz’ın azimle pasta hırsızını bulması ve ona yeni bir pasta yaptırmasını ben çok seviyorum. Çikolatayı, pastayı ve çikolatalı pastayı migren tetikleyici faktörü sebebiyle pek sevmesem de Bayan Kaz’ın pastasından bir dilim almak isterdim.
Bayan Kaz Bale Yapıyor kitabını ilki kadar çok sevemedim ama onun da eğlenceli bir hikayesi var. “Zarif” kelimesinin anlamını bile bilmeyen Bayan Kaz’ın ‘zarifçe’ bale yapmasını anlatıyor.

blank

Kitapta sadece Bayan Kaz yok, farklı isimlerde hayvanlar da var ve her biri hikayeye neşe katıyor.
Resimli ve iri puntolu olması sebebiyle okumaya yeni başlamış 1-2. sınıf öğrencileri için okuması keyifli bir seri.

blank

Bayan Kaz ve Çikolatalı Pasta / Bayan Kaz Bale Yapıyor
Yazan: Lucia Salemi
Çeviren: Tülin Sadıkoğlu
Yaş grubu: 6+
Can Çocuk, 2013, 46 sayfa, karton kapak

lokumcocuk

Benzer yazılar

0 Yorum

Yorum gözükmüyor

Şu anda yorum yok, bu yazı için ilk yorumu sen yapabilirsin!

Yorum yapabilirsin

<