Acıkmadım ki! / Konuk Yazar : Esin Erden

Çocukluğumda çok iştahlıydım. (Hoş şimdilerde de pek değişen bir şey yok.)

Çocukken tabağımdakileri silip süpürdüğüm yetmiyormuş gibi arkadaşımı oyun oynamak için dışarıya çağırmaya gittiğimde eğer o hala yemeğini bitirmemişse bir de ona eşlik ederdim. Eğer dışarıda oynuyorsam ekmek arası elinden düşmeyen okula giderken de cebimde kuruyemişim ya da çantamda mutlaka atıştırmalık bir şeyler taşıyan biriydim.(Tabii bunlara da hala devam ediyorum. )

Rebecca Cobb

Waterstones resimli kitap ödülüne layık görülen Rebecca Cobb;  Acıkmadım ki! kitabını annesine ithaf ederek çocukluğuna ve neşeli çizimleriyle güzel bir gönderme yapıyor.

Kitabı okuduğumda yemek yemeyi çok sevmeyen çocukluk arkadaşım gözümün önünde canlandı. Onun her şeye vakti olurdu ama yemek yemeğe pek vakti olmazdı.  Bütün oyuncakların karnını çok güzel doyururdu fakat kendi karnı bir türlü acıkmak bilmezdi.

Kitaptaki küçük kız da çok meşgul.  Oyun oynamaktan yemek yemeğe bile vakti yok. Hem karnı da acıkmıyor. Yemeğini bitirebilmesi için bir sürü arkadaşı yardıma geliyor da ancak öyle yemeğini bitirebiliyor! Sonra rahat rahat oyun oynuyor ama saat ilerledikçe karnından gelen bir gurlama sesi dikkatini dağıtıyor…

İştahı pek yerinde olmayan yanaklarının pembesiyle de çok sevimli gözüken küçük kızın hem arkadaşlarıyla tanışın hem de eğlenceli öyküsüne katılın. Bu küçük kız mutlaka size de bir yerlerden tanıdık gelecek. Ya çocuğunuz ya kendi çocukluğunuz ya da bir çocukluk arkadaşınız olabilir…

***

Yazarın web sitesine bakmak ve Türkçe yayımlanmış eserlerine göz atmak isteyebilirsiniz.
3 yaş ve üzeri okurlar için blogdaki diğer kitaplar da ilginizi çekebilir.

Ayrıca “Konuk Yazar” kategorisindeki diğer kitaplara buradan bakabilir, Sevgili Esin’in kaleme aldığı diğer yazıyı da okumak isteyebilirsiniz.

lokumcocuk

0 Yorum

Yorum gözükmüyor

Şu anda yorum yok, bu yazı için ilk yorumu sen yapabilirsin!

Yorum yapabilirsin

<