2020’nin En’leri Çocuk Kitapları

2020’de okuduğum kitaplar hakkında bir “En”ler listesi vardı aklımda ama içine yetişkin kitapları da ekleyecektim. Sonra Züleyha ile konuştuk ve ortak bir “çocuk kitapları” listesi paylaşmaya karar verdik. Bu kitapların hepsi 2020 yılında yayımlanmadı ancak biz hepsini 2020 yılında okuduk. Listede yer alan kitapların bir kısmı resimli çocuk kitaplarından, yaşsız kategorisinden ve elbette okul çağı- ilk gençlik yaş grubundan seçtiğimiz kitaplar. 2020’nin En’leri Çocuk Kitapları listesini hazırlamak biraz vaktimizi aldı ama buna değdi bence.

Şöyle bir geriye dönüp bakınca ne iyi kitaplarla yolumuz kesişmiş diye düşündüm. Ve Züleyha’ya listenin sonunda çok bilmiş bir sürpriz sakladım.

Listeye bakınca şunu da fark ettim aslında, ortak okumalar yapmışız ancak her bir kitap bizi farklı yönleriyle etkilemiş. Benim anneliğime dokunan kitap, Züleyha için başka bir anlam ifade etmiş gibi…

2020’de en sevdiğimiz kitabı sanırım yazmadık, yoksa aklımıza mı gelmedi 🙂 Aslında bu soruya cevap vermek benim için hayli zor ancak yine de bir tane kitap seçecek olsam sanırım FRİP derdim.

Siz de yazmak istediğiniz En’lerle listeye katkıda bulunabilirsiniz.

2020’nin En’leri Çocuk Kitapları

 

blank

blank

blank

blank

blank

 

Ayrıca,

lokumcocuk

4 Yorum

 1. Avatar
  adil cihan mutlu Aralık 26, 2020

  fil kitabının yazarı kimdir acaba

  Cevapla
 2. Avatar
  adil cihan mutlu Aralık 31, 2020

  teşekkür ederim

  Cevapla
 3. Avatar
  2cocukluhayat Haziran 22, 2021

  Selam Esra,
  Hiç adını duymadığım kitapları keşfedip sayende harika bir alışveriş listesi yaptım. Oley bee diyesim geldi. Sanırım uzun süredir bu kadar içime sinen uzun bir liste oluşturmamıştım :)))

  Cevapla

Yorum yapabilirsin

<